Тернопільський каталог веб-ресурсів

У Тернополі відбувся семінар для лідерів студентського самоврядування

29 квітня у приміщенні Тернопільського державного технічного університету ім. І. Пулюя відбувся семінар для лідерів студентського самоврядування на тему: «Кодекс Честі у вищих навчальних закладах м. Тернополя», який проводився у рамках проекту «Студентський Кодекс честі – американський досвід через Українські традиції», що реалізовується Студентським Європейським Парламентом за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

У заході взяли участь лідери органів студентського самоврядування з вищих навчальних закладів міста Тернополя.

Розпочався захід з вітального слова учасникам семінару від проректора з виховної роботи Тернопільського державного технічного університету ім. І. Пулюя Германа Олега Михайловича, заступника голови Палати лідерів Міжрегіонального об’єднання студентських самоврядних організацій “Студентський Європейський Парламент (СЕП)”, координатора Студентського Європейського Парламенту в Тернопільській області Процика Ігоря та Дутки Олесі – голови студентської ради Тернопільського державного технічного університету ім. І. Пулюя. Із вітальним словом до учасників семінару також звернувся гість з міста Чернівці – головний спеціаліст управління сім’ї, молоді та спорту Чернівецької міської ради Гуляга Ігор Денисович.

Сам семінар розпочався з презентації Олесі Дутки, основною метою якої було ознайомлення учасників семінару із американським досвідом Кодексу Честі на прикладі університету штату Колорадо. Було відзначено, що виникнення самої ідеї Кодексу Честі було ініційовано 1998 року студентами Болдерського університету в знак протесту проти академічної нечесності серед студентів. Зазначений Кодекс Честі спрямований на підтримку атмосфери, в якій права та свободи кожного учасника навчального процесу поважають як найціннішу властивість взаємовідносин в суспільстві, в якому кожна людина вільна у своїх висловлюваннях, ідеалах та переконаннях.

Ігор Процик у своїй презентації провів історичний екскурс щодо традицій Кодексу Честі в середовищі українського студентства. Учасники тренінгу були ознайомлені з історією українських студентських товариств, яка сягає початку ХХ ст., заснування академічних корпорацій. Висвітлювалася історія, символіка, структура, діяльність українських академічних корпорацій. 

Родзинкою семінару став тренінг на тему: “Розробка Кодексу Честі для вищих навчальних закладів Тернополя”. Практичним досвідом щодо впровадження Кодексу Честі зі студентськими лідерами поділилися головний спеціаліст управління сім’ї, молоді та спорту Чернівецької міської ради Гуляга Ігор Денисович, координатор СЕПу в Тернопільській області Ігор Процик, а також Дутка Олеся – голова студентської ради Тернопільського державного технічного університету ім. І. Пулюя Учасники семінару розглядали практичні ситуації зі студентського життя та розробляли Кодекс Честі, які вони будуть впроваджувати у своїх ВНЗ , враховуючи американський та український досвід Кодексу Честі.

  Захід проводився у рамках проекту «Студентський Кодекс честі – американський досвід через Українські традиції», що реалізовується Студентським Європейським Парламентом за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

 Метою проекту є вивчення досвіду щодо впровадження Кодексу Честі у вищих навчальних закладах США, ознайомлення з історією морально-етичних принципів в українському студентському середовищі на поч. ХХ ст. (на основі українських студентських корпорацій), проведення інформаційно-освітньої кампанії серед лідерів студентського самоврядування вищих навчальних закладів трьох областей України (Чернівецької, Тернопільської та Черкаської) задля вироблення шляхів впровадження етичного Кодексу Честі в українських закладах освіти, нових методів взаємодії між студентською громадою та адміністраціями ВНЗ. 

 Результатом реалізації проекту буде запровадження загальноукраїнської системи цінностей в студентському середовищі, формування в українських ВНЗ базових загальноприйнятих демократичних принципів: рівноправної співпраці та взаємоповаги між керівництвом вищих навчальних закладів та студентськими громадами, відкритості стосунків та толерантного ставлення між студентами та викладачами, проведення активних заходів щодо демократизації системи вищої освіти в Україні

 

За детальнішою інформацією щодо реалізації проекту звертайтесь до координатора Студентського Європейського Парламенту в Тернопільській області Процика Ігоря за моб. тел. 8 (063)454-66-61 або пишіть на електронну скриньку: protsyk_igor@inbox.ru

Коментарі:

Коментарів немає

Додати свій коментар:

Ім'я:

E-Mail адреса:

Коментар:

Введіть число, яке Ви бачите на малюнку:
Інформація
Автор: Ігор Процик
Категорії:
Оцінка модератора: Ні
Оцінка користувача: Ні
Переходів на сайт:0
Переходів з сайта:0